Junior Gdańsk 2012

Junior GDAŃSK 2012 to program funkcjonujący w ramach Społecznego Komitetu Wsparcia Euro 2012. Przewiduje on budowę sieci boisk przyszkolnych w Gdańsku dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorców działających na terenie Pomorza.
Z ogólnymi parametrami boiska można się zapoznać klikając tutaj ( 165.1 KB ).

Na inaugurację akcji, w ramach której przewiduje się docelowo budowę 16 boisk w Gdańsku, wybrano Zespół Szkół Budownictwa Okrętowego. Boisko dla tej placówki oświatowej zostanie wybudowane dzięki wsparciu Gdańskiej Stoczni „Remontowa" im. J. Piłsudzkiego. Wśród firm zainteresowanych takim wkładem w rozwój sportowy młodych gdańszczan znajdują się także: Navimor International spółka z o.o., Stocznia Wisła spółka z o.o., Korporacja Budowlana DORACO spółka z o.o., Łączpol spółka z o.o., Vitania Group, Energa S.A.

Społeczny Komitet Wsparcia Euro 2012 został powołany z inicjatywy pomorskich środowisk gospodarczych, pod patronatem prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza 6 listopada 2007 r. Jednym z jego głównych zadań jest współudział i pomoc w budowie Gdańskich boisk przyszkolnych (Junior Gdańsk 2012), lecz Komitet pełni także inne funkcje, przed wszystkim doradcze. W jego ramach działa 9 wyspecjalizowanych zespołów.

Nowe boisko dla Stogów

Tym razem o nowy, wielofunkcyjny obiekt sportowy wzbogaciło się Gimnazjum nr 11 na gdańskich Stogach. To efekt współpracy Miasta, Fundacji Gdańskiej oraz firmy EDF Polska Oddział Wybrzeże. To już 56 nowoczesne boisko przyszkolne na terenie naszego miasta. Więcej

Jest ich już 16, a powstaną kolejne 2

Boiska Junior 2012, bo o nich mowa, to projekt, którego realizacja w naszym mieście rozpoczęła się przy okazji organizacji turnieju UEFA Euro 2012. Do tej pory przy gdańskich placówkach oświatowych powstało już 16 nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk. Fundacja Gdańska, która pomogła w budowie 2 z nich, prowadzi obecnie projekt budowy dwóch kolejnych. Więcej