KOLORY GARNCARSKIEJ

112 metrów ulicy Garncarskiej wypełnione aktywnościami dla mieszkanek, mieszkańców i wszystkich gości.

Posłuchaj setów DJ z okien „Rudego Kota”, zjedz posiłek z przyjaciółmi u garncarskich gastronomów, daj się ponieść emocjom na kameralnym koncercie, zapleć wianki na babie lato, odpocznij na leżaku i odwiedź kino plenerowe – 11 i 12 września ulica Garncarska poleca się na weekendowy odpoczynek. Będzie big-beatowo, trochę leniwie i bardzo smacznie!

Miasto Gdańsk przy współpracy z Fundacją Gdańską, Fundacją Palma, Teatrem GAK, Inicjatywą Miasto, MTG SA oraz garncarskimi gastronomami – Surf Burger, I Pazzi, Babette – pracownia zupy i chleba, Gambas SeaFood & Meat i Oliwa Do Ognia zaprasza na ulicę Garncarską, która w drugi weekend września otworzy się dla mieszkańców i turystów.

W sobotę, 11 września rozpoczynamy o godz. 18:00 koncertem DJ z okna „Rudego Kota”, zaś od strony ul. Na Piaski tuż po zmroku (ok. godz. 19:30) zapraszamy do kina plenerowego na film „Frances Ha” w reż. Noah Baumbach, którego bohaterka każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość.

Restauracje ulicy Garncarskiej otwarte będą tego dnia do godziny 22:00, a dla gości „Kolorów Garncarskiej” gastronomowie przygotowali specjalne zniżki zapraszając do wspólnego stołu, który stanie na środku ulicy.

W niedzielę, 12 września w samo południe kameralny koncert zagrają Marcin Janek (saksofon) i Marek Jurski (fortepian). Historyczny budynek „Rudego Kota” można będzie zwiedzać w godzinach od 12:00 do 16:00 w towarzystwie bohaterów warsztatu historii mówionej Magdy Świerczyńskiej-Dolot.

Zapraszamy także na warsztaty ceramiczne, podczas których każdy będzie miał możliwość spróbowania własnych sił tłoczeniu na kole garncarskim oraz warsztaty kwietne, gdzie uczestnicy stworzą samodzielnie kompozycje z kwiatów, które królują późnym latem. W niedzielnym programie również animacje dla dzieci, leżakowanie, spacer historyczny oraz big-beat na nowo, w autorskiej wersji, które zagra dj’ski duet z Gdańska dj Babuko i dj Pudika. Tego dnia również garncarscy gastronomowie zapraszają do wspólnego stołu proponując pyszne jedzenie ze specjalną zniżką.

Sobota, 11 września 2021 r.

12:00-22:00 GARNCARSCY GASTRONOMOWIE / WSPÓLNY STÓŁ

18:00-22:00 DJ Z OKNA RUDEGO KOTA

19:30-22:00 KINO PLENEROWE / „FRANCES HA” reż. Noah Baumbach / od strony ul. Na Piaski

Niedziela, 12 września 2021 r.

12:00-22:00 GARNCARSCY GASTRONOMOWIE / WSPÓLNY STÓŁ

12:00-16:00 ZWIEDZANIE RUDEGO KOTA

12:00-13:00 TEATR GDAŃSKIEGO ARCHIPELAGU KULTURY / zagrają Marcin Janek (saksofon) i Marek Jurski (fortepian)

12:00-13:00 WARSZTAT KWIETNY JESIENNE WIANKI > WIANKI NA BABIE LATO (Angelika Pasek / Chruśniak)

12:00-14:00 WARSZTAT CERAMICZNY (Michał Majchrowicz / Pracownia Shadowland)

15:00-17:30 SPACER HISTORYCZNY (Michał Ślubowski / Gedanarium / start: środek ul. Garncarskiej)

14:00-16:00 WSPOMNIENIA O RUDYM KOCIE – WARSZTAT HISTORII MÓWIONEJ (Magda Świerczyńska-Dolot / Fundacja Audiomania)

12:00-18:00 ANIMACJE DLA DZIECI

14:00-17:00 MUZYCZNY DJ’SET – BIG BEAT NA NOWO

O HISTORII ULICY

Garncarska jest jedną z najstarszych ulic Gdańska, którą wytyczono już w pierwszej połowie XIV wieku. Przez stulecia była świadkiem historii miasta, znajdowały się przy niej m.in. huta srebra, kuźnia miedzi, mieszkania garncarzy, miejska karczma, dom pisarza Starego Miasta, gospoda cechu bednarzy, kino, drukarnia, redakcja czy klub muzyczny. Przed II wojną światową ulicę Garncarską zdobiły efektowne przedproża. Dzisiaj, na 112 metrach znajdziemy odnowione kamienice, przypominające o dawnych wiekach, modne lokale gastronomiczne, salony barberów i sklepy lokalnych przedsiębiorców.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

Od soboty 11.09.2021 od godz. 00:00 do poniedziałku 13.09.2021 r. do godz. 6:00 ul. Garncarska od wjazdu na podwórko przy budynku 10/16 do ul. Na Piaski będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Miejsca parkingowe na całej długości ul. Garncarskiej będą w tym dniach niedostępne. GZDiZ wyznaczył objazdy.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na spacer po „Rudym Kocie” w niedzielę, 12 września o godzinie 11:30.

REGULAMIN WYDARZENIA