Gdańsk podzieli się dobrem z WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia blisko 1000 wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańców i mieszkanki zachęcamy do przejażdżki zabytkowymi autobusami i tramwajami, udziału w koncertach i licytowania m.in. wspólnego gotowania z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz.

Tegoroczne miasteczko WOŚP zostanie zlokalizowane na ulicy Elektryków, natomiast koncerty odbędą się w klubie B90. Teren zostanie otwarty dla odwiedzających o godz. 16.00. Na miejscu każdy będzie mógł wziąć udział w loterii, zakupić pamiątki orkiestrowe w sklepiku czy wziąć udział w pokazach ratowniczych. W tym roku cały Gdańsk grać będzie pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona. Plan godzinowy przedstawia się następująco:

  • 16.00 – otwarcie terenu
  • 16.30 – Jan Elf Czerwiński
  • 17.00 – Julia Żugaj
  • 18.00 – Nieznany Wykonawca
  • 19.00 – 1One
  • 19.45 – Kasia Kowalska

W związku z organizacją wydarzenia w niedzielę, 29 stycznia o godz. 6.00, dla ruchu pojazdów zamknięta zostanie ul. Narzędziowców na odcinku od ul. Monterów do ul. Jana z Kolna. Objazd do ul. Popiełuszki oraz Jana z Kolna wyznaczony został przez ul. Nowomiejską. Z wyłączonego fragmentu ul. Narzędziowców korzystać będą mogli piesi, docierający na teren imprezy przy ul. Elektryków. Drogę dojścia wskażą tymczasowe znaki informacyjne. Stała organizacja ruchu przywrócona zostanie w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 6.00 rano.

Przedstawicieli mediów zachęcamy do wypełniania formularza akredytacyjnego dostępnego online.

Wspólne aktywności i aukcje rzeczowe prezydent Gdańska

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także doskonale kojarzone z tym wydarzeniem aukcje. Jak co roku wylicytować będzie można wspólne aktywności z Aleksandrą Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Dla zwycięzców aukcji przewidziane jest wspólne gotowaniespacer po jednej z budowanych lub rozbudowywanych inwestycji oraz wspólny przejazd nową linią tramwajową.

Wśród nietypowych aukcji, które wciąż można wygrać, jest m.in. możliwość wzięcia ślubu przy napisie GDAŃSK, którego na Ołowiance udzieli prezydent Aleksandra Dulkiewicz, nadanie imion gepardom z gdańskiego ZOO czy mecz Lechia Gdańsk-Radomiak Radom w strefie VIP. Z aukcji dostępnych na stronie Gdańsk Dla WOŚP warto wymienić także m.in. wieczne pióro wykonane z prasowanego bursztynu, karmienie fok w Stacji Morskiej UG, Zwiedzanie Nowego Ratusza z Agnieszką Owczarczak, koszulka meczowa siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami zawodniczek lub zawodników, wycieczka do Tunelu Pod Martwą Wisłą czy zestaw bluz z wizerunkiem gdańskich dźwigów.

GAIT gra z WOŚP

Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego, jak zawsze, grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29 stycznia uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie, obsługiwane przez pojazdy z historycznej floty Gdańskich Autobusów i Tramwajów. W pojazdach na tych liniach kwestować będą wolontariusze:

  • tramwajowa 31S na trasie: Kliniczna – Stocznia – Dworzec Główny – Siedlce – linia obsługiwana historycznym tramwajem GAiT Konstal 105N
  • tramwajowa 31P na trasie: Oliwa – Wrzeszcz – Dworzec Główny – Przeróbka – linia obsługiwana historycznymi tramwajami GAiT: Konstal 102Na i Konstal 105Na
  • autobusowa 31A na trasie: Oliwa – Czyżewskiego – Ergo Arena – Sopot PKP – Armii Krajowej – Sopot Reja (powrót: Niepodległości – Grunwaldzka) – linia obsługiwana zabytkowym autobusem GAiT Ikarus 260
  • w Sopocie możliwa jest przesiadka na linię autobusową 31G obsługującą trasę: Sopot Reja – Orłowo – Wzgórze Św. Maksymiliana – Gdynia Dworzec Główny.

Rozkłady jazdy w załączeniu. Natomiast dla wolontariuszy, pomiędzy punktem rozliczeniowym w Europejskim Centrum Solidarności a miasteczkiem WOŚP na ul. Elektryków od godz. 16.00 co 20 minut kursować będzie linia autobusowa oznaczona tablicą „WOŚP”.

Organizatorzy:
Fundacja Gdańska
Regionalne Centrum Wolontariatu
Miasto Gdańsk

Partner Główny:
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Partnerzy:
Samorząd Województwa Pomorskiego
Europejskie Centrum Solidarności
AmberExpo
Fundacja LPP
Druk & Projekt Drukomania.pl
Grafito
ProArt Agencja Kreatywna
WL drukarnia
Gdańskie Autobusy i Tramwaje
Sadova hotel
Papieroovka Restauracja
Studio ID Przyjazna Identyfikacja Potrzeb

Patroni medialni:
gdansk.pl
Trojmiasto.pl
Radio Eska