GDAŃSKI FUNDUSZ SĄSIEDZKI

Planujesz wraz z sąsiadami zagospodarować wspólne podwórko? Zorganizować społeczny ogródek? A może wymienić stare ogrodzenie? Gdański Fundusz Sąsiedzki to pula aż 40 000 zł na obywatelskie inicjatywy. Zgłoś swój pomysł już dziś!

Gdański Fundusz Sąsiedzki ma na celu wspierać aktywność obywatelską i lokalne inicjatywy, które polepszają jakość sąsiedzkiego życia i integrują niewielkie społeczności. Wspólne malowanie ławek czy naprawa przydomowej piaskownicy pozwolą nie tylko zmienić najbliższe otoczenie, ale też zacieśnić sąsiedzkie więzi.

Jak zgłosić swoją inicjatywę?

By wziąć udział w programie należy stworzyć grupę minimum 6 osób chętnych do wspólnego działania i do 30 kwietnia złożyć wniosek na stronie internetowej: Zgłoś swój wniosek lub osobiście w siedzibie Fundacji Gdańskiej. Wniosek zawierać musi opis planowanej w sąsiedztwie inicjatywy i budżet. 80 spośród zgłoszonych inicjatyw otrzyma granty w wysokości maksimum 500 zł na realizację.

Gdańskie Dni Sąsiadów

Zgłoszenie do Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów – wspólne, sąsiedzkie świętowanie może być ukoronowaniem wcześniejszej pracy. Być może nawet stanie się nową, sąsiedzką tradycją?

Program organizowany jest przy współpracy Fundacji Gdańskiej, EDF Polska w ramach programu Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia oraz Instytutu Kultury Miejskiej.

Osoba do kontaktu w temacie Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego:

Mateusz Skrzypiec (Fundacja Gdańska)

e-mail: mskrzypiec@fundacjagdanska.pl