Aktualności

Olimpiada wiedzy o Gdańsku Edycja obywatelska 2014 - zgłoś się już dziś!

Już po raz szósty zapraszamy mieszkańców Gdańska oraz miłośników naszego miasta, bez względu na wiek i wykonywany zawód, do udziału w edycji obywatelskiej Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Łączna pula nagród za trzy pierwsze miejsca wynosi aż 10.000,- .Przypominamy, że w przygotowaniach do startu w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku może służyć Państwu m.in. GEDANOPEDIA, czyli internetowa wersja Encyklopedii Gdańska.

PULA NAGRÓD: 10.000,- ZŁ
BEZ OGRANICZEŃ WIEKOWYCH I ZAWODOWYCH*
ZGŁOSZENIA DO 12 MAJA 2014 r.

Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmujemy do 12 maja 2014 r. włącznie.

PRZECZYTAJ REGULAMIN >>

ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE >>

Tradycyjne karty zgłoszeń wraz z regulaminem dostępne są w siedzibie Fundacji Gdańskiej, można je również pobrać tutaj:

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIA >>

WYKAZ LITERATURY >>

Zapraszamy do skorzystania z zasobów GEDANOPEDII: www.gedanopedia.pl, www.encyklopediagdanska.pl

Dzięki uprzejmości naszego partnera - Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku mamy przyjemność zaprezentować poniżej wykaz niektórych pozycji z kanonu literatury pomocniczej Olimpiady, dostępnych w filiach WiMBP na terenie Gdańska. Z pewnością okaże się on pomocny w przygotowaniach do startu w Olimpiadzie. Zapraszamy także do skorzystania z katalogu online WiMBP.

ZOBACZ LITERATURĘ DOSTĘPNĄ W FILIACH WIMBP W GDAŃSKU >>
ZOBACZ ADRESY FILII WIMBP W GDAŃSKU >>
SKORZYSTAJ Z KATALOGU ONLINE WIMBP W GDAŃSKU

Przebieg Olimpiady
Eliminacje pisemne Olimpiady z udziałem zarejestrowanych uczestników odbędą się w sobotę, 17 maja 2014 r. o godzinie 11.00. Zarejestrowani uczestnicy zostaną powiadomieni o miejscu odbycia się eliminacji. W uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 24 maja 2014 r. w dniu Święta Miasta o godzinie 17.30 weźmie udział 8 najlepszych uczestników eliminacji (dziewiątym finalistą na mocy regulaminu jest laureat pierwszego miejsca edycji szkolnej 2013/2014 Olimpiady wiedzy o Gdańsku dla szkół ponadgimnazjalnych). Uczestnicy obu etapów podlegać będą ocenie jury.

Nagrody

  • I miejsce - Złoty Gdański Klucz Olimpijski i 5.000,-
  • II miejsce - Srebrny Gdański Klucz Olimpijski i 3.000,-
  • III miejsce - Brązowy Gdański Klucz Olimpijski i 2.000,-

Trójka zwycięzców oraz wszyscy finaliści otrzymają ponadto pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjnie atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez naszych Patronów wspierających.


O idei Olimpiady
Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska, na tle dziejów Pomorza - od czasów najdawniejszych do współczesności - w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej.

ZOBACZ RELACJĘ Z EDYCJI 2013 >>
ZOBACZ RELACJĘ Z EDYCJI 2012 >>
ZOBACZ RELACJĘ Z EDYCJI 2011 >>
ZOBACZ RELACJĘ Z EDYCJI 2010 >>
ZOBACZ RELACJĘ Z EDYCJI 2009 >>

Olimpiada wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Pracowni Gdańskiej Instytutu Historii PAN, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji "Wspólnota Gdańska", Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Towarzystwa Przyjaciół Domu Uphagena.

Do gdańskich szkół Olimpiada wiedzy o Gdańsku powróciła po wielu latach nieobecności w roku szkolnym 2009/2010. We wrześniu i październiku 2009 r. odbyła się również pierwsza edycja obywatelska Olimpiady.

Nadzór merytoryczny nad przebiegiem projektu sprawują Komitet Główny oraz Rada Naukowa. Koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska, która przyjęła na siebie rolę głównego organizatora przedsięwzięcia.

Organizator:

80-840 Gdańsk. ul. Świętojańska 43/44,
tel. (58) 326 22 80, fax (58) 326 22 81,
e-mail: olimpiada@olimpiada.gda.pl


Patron honorowy: