Aktualności

Znamy najlepszych z najmłodszych!

Dobiegł końca finał Olimpiady Wiedzy o Gdańsku w edycji dla Szkół Podstawowych. Bezkonkurencyjna okazał się SP nr 58, której przedstawiciele zdobyli łącznie 80 punktów!

Jak zwykle nie brakowało emocji. Sześć grup walczyło wytrwale o prymat i tytuł omnibusów wiedzy o Gdańsku. Mimo tego, konkurs przebiegł w swobodnej i wesołej atmosferze, o co zadbał prowadzący spotkanie, Michał Juszczakiewicz. Pojawiły się też elementy humorystyczne, np. uczniowie jednej ze szkół zapytani o pochodzenie Krzyża Milenijnego, wskazali jego powiązanie z pewnym dużym i znanym bankiem...

Po wypełnieniu 10 zadań, wszystko było już jasne - wyłoniono tych najlepszych. Największą wiedzę pokazali uczniowie szkoły nr 58 w składzie: Filip Wieczorek, Ilona Kondratowicz oraz Krzysztof Ziółkowski. Obok nich na podium stanęli także zawodnicy ze szkół nr 86 (67 punktów) oraz 15 (62 punkty).

„Tak naprawdę jednak zwycięzcami są wszyscy uczestnicy”, podkreślał przewodniczący Jury, prof. Sławomir Kościelak. I to właśnie on, wraz z przedstawicielem Fundacji Gdańskiej, dyrektorem Marcinem Sztuckim, wręczył nagrody. Każdy młody zwycięzca otrzymał m.in. Encyklopedię Gdańska i 250 pln.

Kolejny pojedynek finałowy Olimpiady Wiedzy o Gdańsku rozegra się pomiędzy uczniami Gimnazjów.

Partnerem Olimpiady Wiedzy o Gdańsku jest EDF.