Aktualności

Olimpiada wiedzy o Gdańsku - edycja obywatelska

Już po raz ósmy zapraszamy mieszkańców Gdańska oraz miłośników naszego miasta, bez względu na wiek i wykonywany zawód, do udziału w edycji obywatelskiej Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Łączna pula nagród za trzy pierwsze miejsca wynosi aż 10.000 zł.


W tym roku prezentujemy nieco odmienną formułę Olimpiady wiedzy o Gdańsku.

Zawody Olimpiady są dwustopniowe:

  • I stopień – internetowe eliminacje 14 maja 2016 r.
  • II stopień – finał w dniu Święta Gdańska 29 maja 2016 r.

Eliminacje, w formie testu wyboru, odbędą się w Gdańsku w sobotę 14 maja 2016 r. o godzinie 11.00, równocześnie w dwóch formułach, wypełnianej internetowo, w trybie on-line lub pisemnie, w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Zapraszamy do zapoznania się oraz do pobrania regulaminu i karty zgłoszeniowej:


oraz zakresu obowiązującego na obu stopniach Olimpiady:Przypominamy, że w przygotowaniach do startu w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku może służyć Państwu m.in. GEDANOPEDIA, czyli internetowa Encyklopedia Gdańska.


O idei Olimpiady

Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska - na tle dziejów Pomorza - od czasów najdawniejszych do współczesności - w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej.


Olimpiada Wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Pracowni Gdańskiej Instytutu Historii PAN, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji "Wspólnota Gdańska", Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Towarzystwa Przyjaciół Domu Uphagena.

Koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska, która przyjęła na siebie rolę głównego organizatora przedsięwzięcia.

Organizator:

80-830 Gdańsk, ul. Długi Targ 28/29,
tel. 58 526 49 87,
e-mail: olimpiada@olimpiada.gda.pl


Patron honorowy:

Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz