Aktualności

Dolne Miasto - zabawa w stylu Retro

2 września zapraszamy na małą podróż do przeszłości – na Dolnym Mieście pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Startujemy o 15:00!

W sobotę, 2 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań – na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi URSZULA, a jej występ zakończy się pokazem sztucznych ogni. Tego dnia usłyszymy również najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona, Orkiestrę Down Town Brass z muzyką ze znanych bajek i filmów oraz dziecięcy zespół rockowy – Czarodzieje z Kaszub.Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Czekać na nich będą: dmuchańce, karuzela, koncerty dla dzieci, warsztaty artystyczne i origami, zajęcia z ziół i eliksirów, gry i zabawy w stylu PRL, tworzenie imiennych aniołów… lista jest naprawdę długa! Tego dnia również Teatr Katarynka zaprosi najmłodszych na przedstawienie W miejskiej dżungli. Słowem, nawet najbardziej ciekawskie i żywe dzieci nie będą się nudzić!
Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość. Stanisław Tym zaczaruje nas swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się na Małej Scenie w hali namiotowej, będziemy mieli okazję obejrzeć film Rejs, gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Stanisław Tym.
Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało smacznie zaopatrzone zaplecze gastronomiczne. O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie Retro samochody ze Stowarzyszenia FSO Pomorze, które niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.
Potańcówka na Dolnym – ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych – Retro Fajf. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

W swoje progi zaprasza także Inkubator Sąsiedzkiej Energii, tam również zagości retro klimat! Wszystkie Panie małe i duże, będą miały okazję zrobić retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art, tam również startuje spacer fotograficzny – retroklimat dolnomiejskich podwórek. Warto zajrzeć do ISE!

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 2 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu – właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent – pamiątkowy magnes z 3. edycji tej wyjątkowej imprezy!
 
Program:
DUŻA SCENA / SKRZYŻOWANIE KURZEJ I WRÓBLEJ
15:00-16:00 Czarodzieje z Kaszub – dziecięcy zespół rockowy
16:30-18:00 Teatr Katarynka – spektakl W miejskiej dżungli
18:00-19:00 Orkiestra Down Town Brass – muzyka ze znanych bajek i filmów
19:30-20:30 Projekt Klenczon – najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona
20:45-22:00 URSZULA
22:00 Pokaz sztucznych ogni
 
HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:45-18:00 Retro Fajf – Potańcówka na Dolnym z Detko Band i pokazy taneczne
18:00-19:00 Rozmowa ze Stanisławem Tymem
19:00-20:00 Projekcja filmu Rejs
 
 
ISE - Inkubator Sąsiedzkiej Energii / UL REDUTA WYSKOK 2
15:00-17:00 oraz 17:30-20:00 Retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art
15:30 / 16:00 / 17:30 / 18:00 Start spacerów po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
17:30-19:00 Spacer retroklimat dolnomiejskich podwórek – spacer fotograficzny po wybranych podwórkach Dolnego Miasta
 
 
PONADTO

  • Fotobudka w stylu retro

  • Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii

  • Atrakcje dla dzieci (karuzela, dmuchańce i inne)

  • Retro samochody

  • Food trucki

 
Zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mieście
1 września (piątek) od godz. 9:00 oraz 2 września (sobota, cały dzień) wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Ulice: Toruńska (od Przyokopowej do Kurzej), Wróbla oraz Kurza zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Podobnie, ulica Radna od Polnej do Kurzej. Mieszkańcy będą mieli zagwarantowany dojazd do swoich posesji.