JUWENALIA GDAŃSKIE 2022

Vito Bambino, Tymek czy Margaret. To niektórzy z wykonawców, którzy wystąpią na Placu Zebrań Ludowych podczas święta wszystkich gdańskich studentów. Juwenalia Gdańskie, organizowane przez sześć uczelni publicznych, odbędą się w sobotę, 21 maja. W tym roku na scenie wystąpi 6 topowych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki.

Po raz trzeci, po przewie spowodowanej pandemią, wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański postanowiły wspólnie zrealizować studenckie święto wraz z Fundacją Gdańską.

„Cieszymy się, że po tych 3 latach, kiedy przeszkodziła nam pandemia, będziemy mogli znowu spotkać się na koncercie. To szczególnie dobra informacja dla studentów I i II roku, którzy przez pandemię nie mieli okazji uczestniczyć w Juwenaliach Gdańskich.” – mówi Dobrawa Morzyńska, wiceprezeska zarządu Fundacji Gdańskiej.

Kto wystąpi?

Podczas tegorocznej edycji na scenie zlokalizowanej na Placu Zebrań Ludowych wystąpią: Vito Bambino, Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana oraz Young Igi. Line-up wydarzenia powstał dzięki współpracy przedstawicieli samorządów wszystkich uczelni organizujących wydarzenie. Jak sami przyznają, ich głównym celem było usatysfakcjonowanie różnych gustów muzycznych uczestników juwenaliów. „Przy doborze artystów staraliśmy się by każde gusta były zaspokojone.” – mówi Jakub Hinca, zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Studentów AWiFS w Gdańsku. „… Artyści są nie tylko rapowi, jak kojarzą właśnie się juwenalia, ale są też kultowe Wilki, jest też pop-owa Margaret, która jest nasza taką estradową polska gwiazdą, także mam nadzieję, że każdy student, który przyjdzie i nie tylko student… również znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony.” – dodaje Hinca.

Edycja Juwenaliów Gdańskich 2019 została nagrodzona w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce. W 2020 roku zaplanowano podobną skalę wydarzenia, ale pandemia Covid-19 pokrzyżowała plany. Tegoroczna edycja, z wielu względów, musiała zostać ograniczona, ale organizatorzy mają nadzieję, że święto studenckie przyciągnie na Plac Zebrań Ludowych, studentów spragnionych dobrej zabawy. „Line-up, który mieliśmy gotowy dwa lata temu zupełnie się zdezaktualizował, ale nie ukrywajmy, że zdezaktualizował się też nasz budżet. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach powrócimy do takich edycji, które miały miejsce poprzednio, że będzie mogli robić juwenalia na szerszą skalę, na większa ilość scen. Na razie popandemiczna, jednodniowa wersja, ale mamy nadzieję, że wrócimy do formy sprzed lat.” – mówi Dobrawa Morzyńska.

Bilety

Obecnie trwa sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2022 w II puli, w której ceny prezentują się następująco:

• Bilet studencki – 15 zł
  • Bilet normalny – 80 zł

Zaś w dniu koncertu obowiązywać będzie III pula:

• Bilet studencki – 20 zł
  • Bilet normalny – 90 zł

Bilety można kupić przez stronę Biletomat.pl

Bilety studenckie obowiązuje na podstawie ważnej legitymacji studenckiej dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych lub prywatnych w Polsce oraz legitymacji międzynarodowej ISIC.

Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8 do 16 roku życia są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8 roku życia mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe niezbędne informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia dostępnym na stronie www.juwenaliagdanskie.pl

Strefa Studencka

Oprócz koncertów i strefy gastronomicznej na terenie Placu Zebrań Ludowych pojawi się też Strefa Studencka, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowuje atrakcje. To tam i będzie się można czegoś dowiedzieć na temat oferty uczelni i też trochę się pobawić w takim studenckim klimacie. „Dziś nie zdradzę szczegółów, ale myślę, że każdy student z gdańskiej uczelni znajdzie tam coś dla siebie. To będzie taka odskocznia w przerwie między koncertami albo w momencie, kiedy będziemy chcieli odpocząć od tłumy pod sceną.” – mówi Iga Adamek koordynatorka Juwenaliów Gdańskich z ramienia studentów.

Zachęcamy do śledzenia informacji o Juwenaliach Gdańskich 2022:

juwenaliagdanskie.pl

facebook.com/JuwenaliaGdanskie

instagram.com/juwenaliagdanskie

Organizatorzy:

• Fundacja Gdańska
  • Politechnika Gdańska
  • Uniwersytet Gdański
  • Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Akademia Sztuk Pięknych
  • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
  • Gdański Uniwersytet Medyczny

Partner Główny:

• Perła Browary Lubelskie S.A.

Partnerzy:

• Biletomat.pl