MINI GRANTY – GDAŃSK SIĘ UCZY…

Fundacja Gdańska wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku realizuje projekt Święto Gdańskiej Nauki 2017, w ramach którego po raz pierwszy zostaną przyznane mini granty wspierające edukację w szkołach – działanie pt. „Gdańsk się uczy…”.

Celem jest zwiększenie udziału uczniów i nauczycieli w kreowaniu wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych, których nie ma w standardowym programie nauczania. Projekt zakłada realizację takich działań jak warsztaty edukacyjne, prelekcje zaproszonych przez szkołę wyjątkowych gości, czy spacery z elementami nauki poprzez zabawę oraz wiele innych zaproponowanych przez wnioskodawców.

 

 

0001mini

Łącznie zaplanowano sfinansowanie 50 projektów o łącznej wartości 25 000 zł. Nabór wniosków odbywa się w dniach od 9 stycznia 2017 roku (od godz. 12:00) do 16 stycznia 2017 roku (do godz. 16:00). Wyniki zostaną ogłoszone 19 stycznia 2017 roku. Zaś realizacja zwycięskich projektów odbędzie się w terminie najbliższego Święta Gdańskiej Nauki, czyli od 28 stycznia do 4 lutego 2017 roku.

Mini granty pt. „Gdańsk się uczy…” są skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej, które we współpracy ze swoimi nauczycielami mogą stworzyć i zrealizować swój pierwszy w życiu projekt.

Do pobrania: