40 NOWYCH INICJATYW W TRÓJMIEŚCIE!

Znamy już wyniki Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego! Do końca czerwca dzięki dofinansowaniu place zabaw odzyskają kolory, ogródki na nowo zakwitną kwiatami i ziołami, zostaną zainstalowane ławeczki i stoły oraz pojawi się wiele innych przedsięwzięć.

8 maja kapituła Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego wybrała 40 projektów, które zostaną sfinansowane w ramach Programu Elektrociepłowni Gdańskiej EDF Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia. Zgłaszający wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Każdy z projektów nie tylko polepsza jakość sąsiedzkiego życia, ale też integruje niewielkie społeczności. Realizacja wybranych projektów rozpocznie się 26 maja i potrwa do końca czerwca.

Wśród nadesłanych wniosków znalazły się między innymi pomysły na błotną kuchnię, domki dla owadów, ławeczki z dedykowaną tabliczką, odmalowanie klatek schodowych, czy połączenie ogródków przydomowych w jeden duży ogród. Zgłoszenia napłynęły z całego Gdańska.

Przyznanie środków Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów – wspólne, sąsiedzkie świętowanie może być ukoronowaniem wcześniejszej pracy. Aż 50% wybranych wniosków to nowe inicjatywy i nowe grupy sąsiedzkie, które poszerzą tegoroczne obchody Gdańskich Dni Sąsiadów – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Lista inicjatyw, którym przyznano dofinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego:

Sąsiedzi z Jaśminowego Stoku

Jolanta i Daniel Pawelscy – Wsparcie w naprawie placu zabaw po ulewie 2016

Kochamy Kochanowskiego – Aranżacja przestrzeni – miejsce na pojemnik na odpady

Sąsiedzi z Odrzańskiej Street – Sąsiedzki plac rekreacyjny

Katarzyna Wasilewska – Książki na Półki!

Linda Dworzyńska – Kochamy swoje podwórko

Szkolny Parking dla rowerów

Magdalena i Piotr Połtarzyccy – Bezpieczne podwórko

Malwina Mańkowska – Kolorowo i zdrowo wkoło

Sąsiedzi z Kukawki – Kwitnąca Złotowska

Małgorzata Zamorska – Misztal – Kuchnia blotna w ogrodzie społecznym Wrzeszcz

Maria Czyżewska – Zielono nam!

Maria Suryn – Społeczni Ogrodnicy

Marta Serafin – Kolorowy, piaskowy plac

Michał Jercha – Plac pod kasztanem

Monika i Grzegorz Banaszak – Nowe Ławki i Stół dla sąsiadów

Łukasz Dąbrowski – Wspólne podwórko

Petunia i Pelargonia – Ukwiecenie ulicy Jesionowej

Paulina Urbańska wraz z Rodzicami – Ogródek społeczny na Heweliusza w Gdańsku

Sympatycy Strzyży – Pamiętamy o ogrodach

Członkowie Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy – Uporzadkowanie terenu Bramy Nizinnej

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Królowej Bony

Krzysztof Beszczyński – Kwieciste sąsiedztwo

Gratulujemy :)!

Pobierz Regulamin Funduszu

Mimo że Gdański Fundusz Sąsiedzki został już zakończony, to wciąż można dołączyć do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów! Rejestracja pikników, festynów, grillów, świąt dzielnicy i wszelkich innych form wydarzeń odbywa się online na stronie: www.gdansk.dnisasiadow.pl oraz w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Każda osoba, która zarejestruje swoje spotkanie otrzyma pakiet startowy, a wysyłając relację ze spotkania można wygrać nagrody.

Program organizowany jest przy współpracy Fundacji Gdańskiej, Elektrociepłowni Gdańskiej EDF w ramach programu Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia oraz Instytutu Kultury Miejskiej.