SENIORZY ŚWIĘTOWALI NA MIEJSKIM BALU

Pół tysiąca seniorów, seniorek wzięło udział w XIII Miejskim Balu Seniora, który odbył się we wtorek, 2 października w AmberExpo. Aktywnych seniorów do tańca porwał zespół Czerwone Gitary.

Można powiedzieć, że Miejski Bal Seniora, jest już gdańską tradycją. Nie tylko odbywa się regularnie, ale każdego roku zrzesza coraz więcej osób w wielu 60+. W tegorocznej zabawie udział wzięło pół tysiąca aktywnych seniorów. Zanim jednak zdominowali parkiet, wydarzenie rozpoczęła część oficjalna, podczas której głos zabrał Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

– Pamiętacie bale w Heweliuszu? – pytał prezydent. – Było nas mniej, dlatego kilka lat temu podjąłem kosztowną decyzję o przeniesieniu tej imprezy w miejsce, gdzie zmieści się więcej osób. Ten bal to podziękowanie za waszą aktywność dla Gdańska. Nie tylko teraz, ale i w przeszłości, kiedy byliście aktywni zawodowo.

Niektórzy z seniorów pojawili się balu po raz pierwszy. Byli wystrojeni, eleganccy. Kobiety zadbały o makijaże i fryzury. Swój udział w wydarzeniu seniorzy komentowali różnie, ale cel na ten wieczór przyświecał im jeden – po prostu dobrze się bawić.

– Wcześniej nie chodziłam na bale, bo byłam w żałobie – mówi pani Stanisława. – A dzisiaj jestem, bo chciałabym ten wieczór spędzić wspólnie z innymi ludźmi.

Podczas balu seniora odbył się też finał 6. edycji konkursu „Aktywni Seniorzy”, który organizowany jest wspólnie przez Urząd Miejski i Regionalne Centrum Wolontariatu.

– To jest świetna okazja, żeby raz w roku, w miesiącu seniorów, podziękować im za aktywność, za to, że chce im się wyjść z domu, że chcą działać – mówi Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu. – To jest ważne święto dla nas wszystkich.

Niespodzianką wieczoru był koncert zespołu Czerwone Gitary, który gdy tylko zaczął grać, natychmiast porwał seniorów do tańca.

Podczas wieczoru zostali wybrani również Król i Królowa Balu, którzy po efektownych zmaganiach tanecznych zostali wybrani przez jury. Patronem nagrody były Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Informacja pochodzi ze strony gdansk.pl; link źródłowy: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/seniorzy-z-werwa-w-gdansku-odbyl-sie-xiii-bal-seniora,a,126409