Paszport Bursztynowy

Ideą projektu Paszport Bursztynowy jest wprowadzenie na rynku dobrych praktyk w obrocie wyrobami jubilerskimi z bursztynem, których zakup potwierdzony jest certyfikatem autentyczności. Zgodnie z zasadami wolnego rynku akces sklepów i galerii do tego projektu odbywa się na zasadach dobrowolnych i jest potwierdzony w obecności Prezydenta Miasta uroczystym podpisaniem deklaracji przestrzegania dobrych praktyk w obrocie gospodarczym bursztynem przez przedstawicieli galerii, sklepów jubilerskich i innych placówek handlowych.

"Paszport Bursztynowy", to także atrakcyjne wydawnictwo, przypominające prawdziwy paszport, w którym zawarte są m.in. porady konsumenckie dotyczące bursztynu i wyrobów jubilerskich, informacje o punktach honorujących sprzedaż zgodnie z zasadami paszportu oraz certyfikaty zakupu potwierdzające autentyczność wyrobu bursztynowego.

Paszport Bursztynowy - III edycja

Z inicjatywy Gdańska i Fundacji Gdańskiej, we współpracy z Prezydentami Gdańska, i Kalisza w sierpniu 2011 roku ruszyła akcja promocyjna "Paszport Bursztynowy". Uczestniczyć w niej będzie ponad 130 sklepów i galerii z Gdańska. Więcej

Zdobądź Paszport Bursztynowy

Paszport Bursztynowy to niezwykle atrakcyjny, czterdziestostronicowy poradnik konsumencki o bursztynie i wyrobach jubilerskich z tego kamienia, a zarazem najnowsze przedsięwzięcie edytorskie Fundacji Gdańskiej. Więcej