Ożywienie sąsiedzkiej przestrzeni, czyli 40 nowych inicjatyw w Trójmieście!

Znamy już wyniki Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego! Do końca czerwca dzięki dofinansowaniu place zabaw odzyskają kolory, ogródki na nowo zakwitną kwiatami i ziołami, zostaną zainstalowane ławeczki i stoły oraz pojawi się wiele innych przedsięwzięć.

8 maja kapituła Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego wybrała 40 projektów, które zostaną sfinansowane w ramach Programu Elektrociepłowni Gdańskiej EDF Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia. Zgłaszający wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Każdy z projektów nie tylko polepsza jakość sąsiedzkiego życia, ale też integruje niewielkie społeczności. Realizacja wybranych projektów rozpocznie się 26 maja i potrwa do końca czerwca.

Wśród nadesłanych wniosków znalazły się między innymi pomysły na błotną kuchnię, domki dla owadów, ławeczki z dedykowaną tabliczką, odmalowanie klatek schodowych, czy połączenie ogródków przydomowych w jeden duży ogród. Zgłoszenia napłynęły z całego Gdańska.

Przyznanie środków Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów – wspólne, sąsiedzkie świętowanie może być ukoronowaniem wcześniejszej pracy. Aż 50% wybranych wniosków to nowe inicjatywy i nowe grupy sąsiedzkie, które poszerzą tegoroczne obchody Gdańskich Dni Sąsiadów – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Lista inicjatyw, którym przyznano dofinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego:

Sąsiedzi z Jaśminowego Stoku
Jolanta i Daniel Pawelscy - Wsparcie w naprawie placu zabaw po ulewie 2016
Kochamy Kochanowskiego - Aranżacja przestrzeni - miejsce na pojemnik na odpady
Sąsiedzi z Odrzańskiej Street - Sąsiedzki plac rekreacyjny
Katarzyna Wasilewska - Książki na Półki!
Linda Dworzyńska - Kochamy swoje podwórko
Szkolny Parking dla rowerów
Magdalena i Piotr Połtarzyccy - Bezpieczne podwórko
Malwina Mańkowska - Kolorowo i zdrowo wkoło
Sąsiedzi z Kukawki - Kwitnąca Złotowska
Małgorzata Zamorska - Misztal - Kuchnia blotna w ogrodzie społecznym Wrzeszcz
Maria Czyżewska - Zielono nam!
Maria Suryn - Społeczni Ogrodnicy
Marta Serafin - Kolorowy, piaskowy plac
Michał Jercha - Plac pod kasztanem
Monika i Grzegorz Banaszak - Nowe Ławki i Stół dla sąsiadów
Łukasz Dąbrowski - Wspólne podwórko
Petunia i Pelargonia - Ukwiecenie ulicy Jesionowej
Paulina Urbańska wraz z Rodzicami - Ogródek społeczny na Heweliusza w Gdańsku
Sympatycy Strzyży - Pamiętamy o ogrodach
Członkowie Bałtyckiego Bractwa Żeglarzy - Uporzadkowanie terenu Bramy Nizinnej
Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Królowej Bony
Krzysztof Beszczyński - Kwieciste sąsiedztwo

Gratulujemy :)!

Pobierz Regulamin Funduszu

Mimo że Gdański Fundusz Sąsiedzki został już zakończony, to wciąż można dołączyć do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów! Rejestracja pikników, festynów, grillów, świąt dzielnicy i wszelkich innych form wydarzeń odbywa się online na stronie: www.gdansk.dnisasiadow.pl oraz w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Każda osoba, która zarejestruje swoje spotkanie otrzyma pakiet startowy, a wysyłając relację ze spotkania można wygrać nagrody.

Program organizowany jest przy współpracy Fundacji Gdańskiej, Elektrociepłowni Gdańskiej EDF w ramach programu Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia oraz Instytutu Kultury Miejskiej.