Aktualności

Święto Gdańskiej Nauki im. Jana Heweliusza

Po raz kolejny spotkamy się na ważnym wydarzeniu, inaugurującym każdy nowy rok w naszym mieście – Święcie Gdańskiej Nauki. I tym razem, nie zabraknie elementów tradycyjnych, związanych z postaciami wybitnych gdańskich uczonych, ciekawych informacji o patronie Święta – Janie Heweliuszu, Koncertu Noworocznego czy inscenizacji poświęconej życiu i śmierci wybitnego astronoma i browarnika.

Tradycyjnie, organizatorzy pomyśleli także o dodaniu nowych elementów, aby było to prawdziwe Święto Nauki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to wydarzenie żyjące, pełne atrakcji gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku zaczynamy w sobotę, 17-ego stycznia i świętujemy kolejnych 11 dni.

Zeszłoroczna edycja pokazała, że wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością i stanowi doskonałą alternatywę spędzania wolnego czasu w krótkie, zimowe dni. Nie chcąc zawieść oczekiwań uczestników i w tym roku wypełniono program wieloma atrakcjami. Do wyboru są więc m.in. wystawa plenerowa poświęcona wybitnym naukowcom związanym z Gdańskiem, inspirujące zajęcia antropologiczne, wciągająca gra miejska, warsztaty historyczne, liczne spotkania naukowe i prezentacje.

Szczegółowy program został umieszczony w specjalnym katalogu, z którym można zapoznać się tutaj SwietoNauki2015.pdf

A już w niedzielę 25 stycznia, prawdziwe zwieńczenie Święta Gdańskiej Nauki – Koncert Noworoczny „Gwiazdy na Gdańskim Niebie”. Tym razem na naszym niebie rozbłyśnie gwiazda Lakecii Benjamin, która przybędzie do nas, wprawdzie nie z innej galaktyki, ale także z daleka, bo z USA. To będzie wspaniały wieczór pełen nastrojowej muzyki soulowo-funkowej, na który serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do włączenia się w Święto Gdańskiej Nauki, szukania odpowiedzi na naukowe zagadki, które Was nurtują, a przede wszystkim do dobrej zabawy.

Do zobaczenia w pasjonującym świecie nauki!

Więcej na: janheweliusz.pl