Aktualności

Olimpiada wiedzy o Gdańsku - edycja szkolna 2015/2016

Serdecznie zapraszamy szkoły i uczniów z Gdańska oraz województwa pomorskiego do udziału w edycji szkolnej 2015/2016 Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2016 r. Do wygrania cenne nagrody!

Uczniowie, którzy pragną wziąć udział w Olimpiadzie za pośrednictwem swoich nauczycieli bądź wychowawców zgłaszają Szkolnej Komisji Olimpiady akces do zawodów do dnia 12 kwietnia 2016 r.

Natomiast Szkolne Komisje Olimpiady powinny przesłać dane o wytypowanych drużynach biorących udział w zawodach międzyszkolnych do Organizatora Olimpiady – Fundacji Gdańskiej (w przewidziany regulaminami sposób) do dnia 30 kwietnia!

Eliminacje internetowe odbędą się w następujących dniach:

Szkoły podstawowe 9 maja godz. 14:00
Gimnazja 10 maja godz. 15:30
Szkoły ponadgimnazjalne 11 maja godz. 15:30

Wielki finał dla wszystkich rodzajów szkół odbędzie się natomiast w niedzielę 29 maja 2016 r.

Zapraszamy do zapoznania się oraz do pobrania regulaminów i kart zgłoszeniowych:

oraz zakresu wiedzy na Olimpiadę wiedzy o Gdańsku dla każdego z poziomów Olimpiady:

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją logowania dla edycji szkolnej do pierwszego etapu internetowych eliminacji Olimpiady wiedzy o Gdańsku: Instrukcja logowania - Olimpiada wiedzy o Gdańsku.pd


Już dziś zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy oraz zmierzenia się z testami z ubiegłych lat. Poniżej znajdują się arkusze oraz klucze z odpowiedziami do pobrania. Powodzenia!


Źródło wiedzy: www.gedanopedia.pl


O idei Olimpiady

Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska - na tle dziejów Pomorza - od czasów najdawniejszych do współczesności - w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej.


Olimpiada Wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Pracowni Gdańskiej Instytutu Historii PAN, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji "Wspólnota Gdańska", Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Towarzystwa Przyjaciół Domu Uphagena.

Koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska, która przyjęła na siebie rolę głównego organizatora przedsięwzięcia.

Organizator:

80-830 Gdańsk. ul. Długi Targ 28/29,
tel. 58 526 49 87,
e-mail: olimpiada@olimpiada.gda.pl


Patron honorowy:

Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz