ISE – DZIAŁA BARDZO PRĘŻNIE NA DOLNYM MIEŚCIE

ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii to znajdujące się na terenie gdańskiego Dolnego Miasta lokalne centrum, które ma wiele zadań:

  • Wsparcie podstawowe

Chcesz rozwiązać problem, a nie wiesz jak się do tego zabrać? Przyjdź, napisz lub zadzwoń do ISE – Inkubatora Sąsiedzkiej Energii i spotkaj się z asystentami mieszkańca – zawsze przychylnie nastawionymi i chętnymi do pomocy.

Pracownicy ISE pochodzą z Dolnego Miasta, urodzili i wychowali się tutaj. Znają to środowisko i identyfikują się z tym miejscem. Mają za sobą bagaż prywatnych wydawałoby się nie do rozwiązania spraw, więc nie ma dla nich sytuacji beznadziejnych. Odpowiadają na pytania mieszkańców, pomagają nawiązać współpracę z instytucjami miejskimi. Pokazują, że jest wyjście z trudnej sytuacji, trzeba tylko znaleźć właściwą drogę. I ruszyć sprawę z miejsca.

W ramach wsparcia podstawowego ISE oferuje m.in.: porady prawne i zawodowe, współpracę z mieszkańcami, w tym pomoc przy ruszeniu spraw z miejsca, które nurtują mieszkańców, zarówno indywidualnych, jak i tych instytucjonalnych.

  • Międzysektorowość

Masz pomysł i zastanawiasz się, jak go zrealizować? W ISE współpracujemy z różnymi środowiskami: prywatnymi, publicznymi, pozarządowymi oraz uczelniami wyższymi, w celu szukaniu nowych rozwiązań dla starych problemów. W pomieszczeniach i z udziałem asystentów mieszkańca, odbywają się spotkania, warsztaty, kursy, zajęcia – na których poznają się przedstawiciele różnych środowisk, sektorów, branż.

  • Wsparcie techniczno-logistyczne

ISE to 120 metrów kwadratowych, kilka pomieszczeń przystosowanych zarówno do spotkań grupowych jak i kameralnych, indywidualnych sesji. ISE jest przestrzenią otwartą dla organizacji, instytucji, lokalnych mieszkańców i ich inicjatyw. Dostępne są biurka, internet, sale na spotkania oraz warsztaty.

  • Pilotaż 

Inkubator stara się ściągać na Dolne Miasto kiełkujące inicjatywy poprawiające jakość życia mieszkańców, różnorodne działania służące lokalnej społeczności, a następnie wdrażać je dla mieszkańców i z mieszkańcami Dolnego Miasta.

  • Otwartość i adaptacyjność

… na inicjatywy, które pojawiają się w trakcie realizacji, do ciągłego modelowania. ISE to miejsce żywe, z energią, elastycznie dopasowujące się i zmieniające, co traktujemy jako wartość, a nie słabość.

ISE – Inkubator Sąsiedzkiej Energii ul. Reduta Wyskok 2 – zapraszamy do kontaktu!